Skrandžio rezekcijos operacija (gastric sleeve)

Efektyvus metodas mažinti svorį be didelių pastangų.

Apie operaciją

Tai nutukimo operacija, kurios metu kairioji skrandžio pusė pašalinama minimaliai invazyvios operacijos metu. Po operacijos skrandžio forma ir dydis tampa panašūs į bananą ar rankovę (angl. sleeve).

Po šios operacijos bendras skrandžio tūris sumažėja pašalinus 3/4 skrandžio ir dalį, kurioje yra gaminamas alkį skatinantis hormonas grelinas. Po šių pasikeitimų žmogus pasisotina nuo mažesnio maisto kiekio.

Sužinokite, ar skrandžio rezekcijos operacija jums tinka

cm
kg

--kg/m2

Skrandžio rezekcijos operacija rekomenduojama, kai kūno masės indeksas yra nuo 35 kg/m2.

Operacijos privalumai

 • Minimaliai invazyvi

  Operacija atliekama per mažus pjūvius, todėl nelieka didelio rando. Taip pat ženkliai sumažinamas pooperacinis laikotarpis, praleistas klinikoje.

 • Nepakeičiamas maisto įsisavinimo kelias

  Nors operacijos metu pašalinama didžioji skrandžio dalis, nėra pakeičiamas maisto slinkimo ar įsisavinimo kelias virškinamajame trakte. Sumažinus skrandžio tūrį, sotumo jausmas pajuntamas anksčiau, dėl to suvalgomo maisto ir pasisavinamų kalorijų kiekis ženkliai sumažėja.

 • Nepaliekamas organizme svetimkūnis

  Po šios operacijos organizme nelieka implanto (svetimkūnio), dėl ko sumažėja vėlyvesnių komplikacijų rizika. Taip pat nereikalingi papildomi vizitai pas gydytoją dėl skrandžio juostos reguliavimo.

 • „Išjungiamas“ alkį skatinantis hormonas

  Pašalinus didžiąją skrandžio dalį, kartu pašalinama dalis, kurioje gaminamas alkio hormonas grelinas. Dėl to sotumo jausmas išlieka ilgesnį laiką.

Kaip atliekama procedūra ir koks veikimo principas?

Gydymo su išilgine skrandžio rezekcija eiga

Pradžia

Pirminė konsultacija

Gydytojas supažindins jus su galimais svorio mažinimo būdais, parinks gydymo programą ir suderins procedūros laiką.

1-3 para

Operacija

Tai minimaliai invazyvi operacija, kuri užtruks 1,5–2,5 val.

Supažindinus su tolimesnėmis gydymo rekomendacijomis, pacientai iš klinikos išrašomi po 2–3 parų.

Pirmas mėnuo

Po operacijos

Rekomenduojama dieta, nuo skysto prie įprastinio maisto pereinama 4–6 sav. laikotarpyje, dietologas pateikia individualias mitybos rekomendacijas. Paskiriami reikalingi papildai ir vitaminai.

Po 1 mėn. pacientas atvyksta pakartotiniams kraujo tyrimams, pooperacinių rezultatų įvertinimui, tolimesnio svorio mažinimo plano sudarymui.

2-6 mėnuo

Svorio mažėjimas

Besiformuojant naujiems elgsenos ir mitybos įpročiams, per pirmus 6 mėn. netenkama ~40 % perteklinio svorio, per 2 metus – iki 60 % perteklinio svorio.

Rezultatas

Numatomas 50–70 % perteklinio svorio sumažėjimas.

Gydytojų komanda

Atsiliepimai

* Siekiant apsaugoti pacientų privatumą, vardai buvo pakeisti.

Į skrandžio rezekcijos operaciją įeina:

1600 €*

Lizingo skaičiuoklė

Registruotis

* Kaina galioja Lietuvoje privalomu sveikatos draudimu draustiems asmenims.

 • Gydytojo chirurgo konsultacija
 • Išilginės skrandžio rezekcijos operacija
 • 2 nakvynės klinikoje
 • Tyrimai prieš operaciją
 • 24/7 asmeninė pagalba ir priežiūra klinikoje

Registruotis

 • Gydytojo chirurgo konsultacija
 • Išilginės skrandžio rezekcijos operacija
 • 2 nakvynės klinikoje
 • Tyrimai prieš operaciją
 • 24/7 asmeninė pagalba ir priežiūra klinikoje

Registruotis

Registruokitės vizitui

Norėdami užsiregistruoti konsultacijai, užpildykite žemiau esančią formą.

Užsiregistruoti taip pat galite susisiekę su mumis +370 620 32223 arba info@calorycare.lt.

Gavę registraciją susisieksime su jumis artimiausiu metu ir suderinsime patogiausią laiką.

Norėdami tęsti savo kelionę su CALORYCARE, turėsime apdoroti jūsų pateiktą asmeninę informaciją ir šiuo tikslu turėsime susisiekti su jumis telefonu, el. paštu ar SMS žinutėmis. Norėdami tęsti, turite sutikti su privatumo politika.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kam tinkama ši procedūra?

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja gydyti nutukimą operaciniu būdu, kai:
 • kūno masės indeksas yra didesnis nei 35 ir yra viena ar kelios su nutukimu susijusios gretutinės ligos (cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, padidintas cholesterolio kiekis, miego apnėja ir t.t.);
 • kūno masės indeksas yra didesnis nei 40, esant ar nesant jokių kitų su nutukimu susijusių susirgimų.
Operacinis gydymas gali būti rekomenduojamas ir tada, kai yra mažesnio laipsnio nutukimas (KMI < 35), kai kitos nutukimo gydymo priemonės (dietos, fizino krūvio didinimas, elgsenos modifikavimas, medikamentai) nedavė efekto.

Kam netinkama ši procedūra?

Ši operacija nerekomenduojama pacientams, kuriems yra nustatytas gastroezofaginis refliuksas (GERL), kuris pasireiškiantis rėmeniu, skausmu už krūtinkaulio, atpylimu, erozijomis stemplėje ir sergant anemija dėl geležies trūkumo.

Kodėl kai kuriems asmenims reikalinga nutukimo operacija?

Nutukimas yra kompleksinė sveikatos būklė, susijusi su daugybe komplikacijų, kurios paveikia daugumą skirtingų organų sistemų skirtingais būdais. Yra įrodyta, kad svorio mažinimas po operacijos yra susijęs su kliniškai svarbia nauda daugeliui šių sveikatos problemų spręsti:
 • Didelis svorio netekimas daro teigiamą poveikį kraujospūdžiui, ypač pagerina širdies veiklą ir mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
 • Susijęs su kliniškai reikšmingu nuolatiniu trigliceridų sumažėjimu ir DTL cholesterolio, dar žinomo kaip „gerojo“ cholesterolio, padidėjimu.
 • Chirurgija gali būti ypač tinkama pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, kadangi šių pacientų glikemijos kontrolė tampa geresnė, lyginant su pacientais, kurie gydomi vien vaistais arba cukrinis diabetas išgydomas.
 • Nutukimas yra pagrindinis osteoartrito rizikos veiksnys. Svoriui mažėjant žymiai sumažėja krūvis atramos aparatui ir sumažina arba panaikina skausmus.
 • Obstrukcinė miego apnėja ir nutukimo hipoventiliacijos sindromas paprastai išnyksta.
 • Pooperacinis svorio sumažėjimas taip pat susijęs su reikšmingu astmos simptomų pagerėjimu.
 • Svorio mažėjimas ženkliai gerina lytinį aktyvumą ir funkciją.
 • Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – tyrimai rodo, kad ilgalaikis svorio mažinimas ne tik pagerina su sveikata susijusią gyvenimo kokybę, bet ir daro labai teigiamą poveikį paciento savivertei, bendrai psichologinei būklei.

Kokie pagrindininiai skirtumai lyginant „Sleeve“ gastrektomiją su kitomis nutukimo operacijomis?

Skrandžio išilginė rezekcija yra šiuo metu dažniausiai atliekama nutukimo operacija pasaulyje. Šios operacijos metu pašalinama ¾ skrandžio, padaromas „rankovės“ formos skrandis, todėl sumažėja jo tūris ir sotumas jaučiamas po mažesnių maisto porcijų. Operacijos metu pašalinama skrandžio dalis, kurioje gaminamas alkio hormonas grelinas. Dėl to sumažėja noras valgyti. Po operacijos rekomenduojama vartoti papildus, turinčius geležies, vitaminų D, B12 ir kalcio. Norint kontroliuoti šių medžiagų trūkumą ir maisto papildų poreikį, patariama atlikti kraujo tyrimą bent kartą per metus.

Po šios operacijos žmogaus organizme nelieka svetimkūnio, kuris gali sukelti vėlyvąsias pooperacines komplikacijas, nereikalingos skrandžio žiedo reguliavimo procedūros.

Pašalinus 3/4 skrandžio, išlieka didesnė ankstyvųjų komplikacijų rizika, lyginant su skrandžio apjuosimo reguliuojama juosta operacija, o atlikti pakitimai po šios operacijos yra negrįžtami.

Koks yra pooperacinis laikotarpis?

Esant gerai būklei, pacientai iš klinikos išrašomi praėjus 2–3 dienoms po operacijos. Paciento svoris mažėja palaipsniui. Siekdami geriausių rezultatų ir mažindami pooperacinių komplikacijų riziką, pacientai pirmąsias 6 sav. turi laikytis specialios dietos. Jos metu rekomenduojamas perėjimas nuo skysto į įprastinį maistą 4–6 sav. bėgyje.

Dalyvavimas socialiniame gyvenime ir aktyvūs pomėgiai taip pat yra svarbūs paciento naujojo gyvenimo būdo aspektai.

Kokios galimos procedūros komplikacijos?

Komplikacijų riziką galima sumažinti pasirinkus patyrusį gydytoją ir griežtai laikantis rekomendacijų. Rizika žymiai sumažėja, jei pacientas atsisako žalingų įpročių.

Galimos komplikacijos:

 • Mechaninės siūlės nesandarumas po operacijos (1–2 %).
 • Kraujavimas po operacinio gydymo (iki 1%).
 • Rėmuo, kuris dažniausiai gydomas skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais.
 • Po visų operacijų, kurios atliekamos bendrinėje nejautroje, gali susidaryti krešuliai kraujagyslėse, tam prieš operaciją ir po jos skiriami krešėjimą mažinantys vaistai.
 • Infekcija po chirurginės procedūros gali pasireikšti pilvo ertmės arba pooperacinėse žaizdose. Pastebėjus infekcijos požymius, pacientas turėtų kreiptis į gydymo įstaigą.
 • Dempingo sindromas atsiranda, kai maistas labai greitai patenka iš skrandžio į plonąją žarną. Pasireiškia bendru silpnumu, sąmonės pritemimu, svaigimu, prakaitavimu, kartais pilvo pūtimu, skausmu, viduriavimu ir vėmimu. Dempingo sindromo galima išvengti koreguojant porcijų dydį ir atsargiai pasirenkant produktus, vengiant valgyti saldų maistą.

Kokie skrandžio rezekcijos privalumai?

Skrandžio rezekcijos metu yra pašalinama ¾ skrandžio ir dalis, kurioje gaminamas alkio hormonas grelinas. Dėl to sotumo jausmas išlieka ilgesnį laiką. Taip pat po šios procedūros organizme nepaliekamas svetimkūnis bei nepakeičiamas maisto įsisavinimo kelias.

Kaip atliekama skrandžio rezekcija?

Tai minimaliai invazyvi procedūra, atliekama bendrinėje nejautroje per nedidelius pjūvius, paliekančius minimalius randus. Operacijos metu yra pašalinama ¾ skrandžio ir dalis, kurioje gaminamas alkio hormonas grelinas.

Kam galima atlikti skrandžio rezekciją?

Skrandžio rezekcijos operaciją rekomenduojama atlikti sergantiems nutukimu, kai:
 • KMI yra didesnis nei 35 ir yra viena ar kelios su nutukimu susijusios gretutinės ligos (cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, padidintas cholesterolio kiekis, miego apnėja ir t.t.);
 • KMI yra didesnis nei 40, esant ar nesant jokių kitų su nutukimu susijusių susirgimų.
Chirurginis svorio mažinimas gali būti rekomenduojamas ir tada, kai yra mažesnio laipsnio nutukimas, tačiau konservatyvios nutukimo gydymo priemonės (mityba, fizinio krūvio didinimas, medikamentai) nedavė jokio efekto.

Ką svarbu žinoti atliekant skrandžio rezekciją?

Lyginant su kitomis skrandžio mažinimo operacijomis, atlikus skrandžio rezekciją, išlieka didesnė ankstyvųjų komplikacijų rizika. Operacijos metu atlikti pakitimai yra negrįžtami. Taip pat svarbu žinoti, kad po skrandžio rezekcijos procedūros rekomenduojama vartoti papildus, turinčius geležies, vitaminų D, B12 ir kalcio. Norint kontroliuoti šių medžiagų trūkumą ir maisto papildų poreikį, patariama atlikti kraujo tyrimą bent kartą per metus.

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.