Koks chirurginis nutukimo gydymas saugiausias, pigiausias ir efektyviausas?

Koks chirurginis nutukimo gydymas saugiausias, pigiausias ir efektyviausas?Koks chirurginis nutukimo gydymas saugiausias, pigiausias ir efektyviausas?

Gegužės 3, 2022

Nors daugybė žmonių pasaulyje susiduria su viršsvoriu – visi žinome, kad nėra vienos stebuklingos dietos, išsprendžiančios šią problemą. Kodėl? Nes antsvoris ar nutukimas atsiranda dėl skirtingų priežasčių. Todėl tik daliai žmonių padeda konservatyvūs svorio mažinimo būdai, o kitiems gali būti reikalingas ir chirurginis svorio mažinimas. Šiame įraše dalinamės apžvalga, kokios nutukimo gydymo operacijos yra saugios, efektyvios ir galų gale – kiek kainuoja jas atlikti CALORYCARE bariatrijos centre?

Kodėl atsiranda antsvoris arba yra sergama nutukimu?

Antsvoris – tai didelis žmogaus svoris lyginant su kūno dydžiu. Nutukimas – tai liga, kai antsvoris ir riebalų susikaupimas organizme yra itin didelis. Nutukimo pasekmės dažnai būna susijusios ne tik su prastesniu imunitetu ar socialiniu gyvenimu. Nutukimas sukelia gretutines lėtines ligas, tokias kaip hipertenzija, antrinis cukrinis diabetas, depresija bei valgymo sutrikimai.

Antsvoris bei nutukimas atsiranda tuomet, kai su maistu gaunama daugiau kalorijų, negu jų išeikvojama fiziškai, o maisto medžiagų perteklius virsta riebalais. Tokiu atveju, dažniausiai veiksmingi yra konservatyvūs svorio reguliavimo būdai, tokie kaip subalansuota ir individualiai pritaikyta mityba, sporto režimas arba medikamentinis gydymas.

Kitu atveju, jei antsvoris ar nutukimas atsiranda dėl genetinių priežasčių, konservatyvūs svorio metimo būdai gali būti neveiksmingi. Tad kaip numesti svorį? Tokiu atveju gali būti rekomenduojamas ir chirurginis svorio mažinimo būdas.

Chirurginiai svorio mažinimo būdai bei jų privalumai

Bariatrinė chirurgija – tai nutukimo chirurgija, kuri yra vienas efektyviausių didelio laipsnio nutukimo gydymo būdų. Jis gali būti taikomas net ir tiems, kurių KMI (kūno masės indeksas) yra didesnis nei 40 (trečio laipsnio nutukimas) arba didesnis nei 35 (antro laipsnio nutukimas) ir yra sergama bent viena gretutine nutukimo sukelta liga. Pacientams, kurie yra drausti Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir kuriems yra diagnozuotas nutukimas bei gretutinės ligos, chirurginės svorio operacijos kaina yra kompensuojama valstybės.

Nutukimo chirurgijos operacijos pakeičia virškinimo sistemą ir tokiu būdu reguliuoja suvalgomo maisto kiekį, kuris daro tiesioginę įtaką žmogaus svoriui. Tad nutukimą gydanti chirurgija neapsiriboja tik operacija – tai apima ir naujų mitybos įpročių formavimą. Šioje chirurgijos srityje yra trys standartinės bariatrinės operacijos, padedančios pacientams sumažinti ir išlaikyti svorį:

Skrandžio rezekcija – jos metu kairioji skrandžio pusė pašalinama minimaliai invazyvios operacijos metu. Po operacijos skrandžio forma ir dydis tampa panašūs į bananą ar rankovę (angl. sleeve).

Po šios operacijos bendras skrandžio tūris sumažėja pašalinus 3/4 skrandžio ir dalį, kurioje yra gaminamas alkį skatinantis hormonas grelinas. Po šių pasikeitimų žmogus pasisotina nuo mažesnio maisto kiekio.

Formuojantis naujiems elgsenos ir mitybos įpročiams, per pirmus 6 mėn. netenkama ~40 % perteklinio svorio, per 2 metus – iki 60 % perteklinio svorio. Rezultatas – numatomas 50–70 % perteklinio svorio sumažėjimas.

Privalumai: minimaliai invazyvi procedūra, nepakeičiamas maisto įsisavinimo kelias, nepaliekamas organizme svetimkūnis, išjungiamas alkį skatinantis hormonas.

Pilna kaina – 4900 Eur, kompensuojama kaina – 1500 Eur.

✔ Skrandžio apylanka – tai ilgiausiai nutukimo gydymui naudojama operacija, kuri yra viena dažniausiai atliekamų procedūrų pasaulyje. Minimaliai invazyvios operacijos metu viršutinė skrandžio dalis atskiriama nuo likusio skrandžio, suformuojant ~30 ml mažąjį skrandį, todėl į likusią skrandžio dalį maistas daugiau nebepatenka, ji „atjungiama“.

Formuojantis naujiems elgsenos ir mitybos įpročiams, per pirmus metus netenkama ~50 % perteklinio svorio, po 2 metų – iki 70 % perteklinio svorio. Rezultatas – numatomas iki 80 % perteklinio svorio sumažėjimas.

Būtinas maistinių papildų ir vitaminų vartojimas likusį gyvenimą bei kasmetiniai tyrimai dėl galimo vitaminų trūkumo organizme.

Privalumai: minimaliai invazyvi procedūra, dvejopas veikimo mechanizmas, nepaliekamas organizme svetimkūnis, ilgalaikė metodo taikymo istorija.

Pilna kaina – 5200 Eur, kompensuojama kaina – 1700 Eur.

Skrandžio žiedas – tai reguliuojama skrandžio juosta. Tai minimaliai invazyvi procedūra, po kurios maistas įsisavinimas tuo pačiu būdu kaip ir prieš operaciją, o virškinimo sistema lieka nepakitusi. Maisto suvartojimas mažinamas apjuosiant viršutinę skrandžio dalį silikoniniu žiedu.

Formuojantis naujiems elgsenos ir mitybos įpročiams, per pirmus 6 mėn. netenkama po ~1 kg per savaitę. Jei svoris nemažėja arba pradeda didėti, reikalingas pakartotinis žiedo reguliavimas. Rezultatas – numatomas 50–60 % perteklinio svorio sumažėjimas.

Privalumai: minimaliai invazyvi procedūra, išsaugomas virškinamojo trakto vientisumas, vienintelė individualizuojama operacija, nereikalingas maistinių papildų bei vitaminų vartojimas.

Pilna kaina – 3900 Eur, kompensuojama kaina – 1690 Eur.

Ką rekomenduoja gydytojai?

CALORYCARE nutukimo gydymo centras Vilniuje yra vienas inovatyviausių bariatrinių centrų Baltijos šalyse, kuriame dirba patyrusių gydytojų komanda, vadovaujama prof. Dr. Brimo. 35 metų gydymo patirtis leido suprasti, kad kiekvienam žmogui yra reikalingas individualus gydymas.

Mes nerekomenduojame užsiimti savigyda. Jei lieknėjimas, naudojant konservatyvius svorio mažinimo būdus, buvo neveiksmingas, o ypač tais atvejais, kai svoris po kiek laiko grįžo atgal, rekomenduojame konsultuotis su šeimos gydytoju arba gydytoju dietologu bei nustatyti jūsų kūno masėss indeksą (KMI). Tai įvertinęs gydytojas diagnozuos, ar jūs turite antsvorį arba nutukimą. Tik nustačius trečio arba antro laipsnio nutukimą bei gretutines nutukimo sukeltas ligas yra rekomenduojama konsultuotis su gydytoju chirurgu dėl chirurginių svorio mažinimo galimybių.

Gydytojas chirurgas, įvertinęs jūsų būklę, ligos istoriją bei atlikęs visus reikalingus tyrimus nustatys, kuri chirurginė nutukimo operacija yra tinkamiausia būtent jums. Todėl kviečiame konsultuotis su CALORYCARE gydytojais. Registruotis į nemokamą konsultaciją galite čia.

Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.