Skrandžio apylankos operacija (gastric bypass)

Efektyvus metodas mažinti svorį be didelių pastangų.

Apie operaciją

Tai ilgiausiai nutukimo gydymui naudojama operacija, kuri yra viena dažniausiai atliekamų procedūrų pasaulyje. Minimaliai invazyvios operacijos metu viršutinė skrandžio dalis atskiriama nuo likusio skrandžio, suformuojant ~30 ml mažąjį skrandį, todėl į likusią skrandžio dalį maistas daugiau nebepatenka, ji „atjungiama“.

Plonoji žarna perpjaunama ir vienas jos galas sujungiamas su mažuoju skrandžiu. Antra jungtis (anastomozė) suformuojama sujungiant “atjungtą” skrandžio dalį su plonąja žarna, žemiau pirmosios jungties (50 - 150 cm atstumas tarp jungčių). Todėl skrandžio ir kasos sultys pradeda virškinti maistą vėliau ir dalis jo nepasisavinama - sutrikdomas natūralus virškinimas.

Sužinokite, ar skrandžio apylankos operacija jums tinka

cm
kg

--kg/m2

Skrandžio apylankos operacija rekomenduojama, kai kūno masės indeksas yra nuo 35 kg/m2.

Operacijos privalumai

 • Minimaliai invazyvi

  Operacija atliekama per mažus pjūvius, todėl nelieka didelio rando. Taip pat ženkliai sumažinamas pooperacinis laikotarpis, praleistas klinikoje.

 • Dvejopas veikimo mechanizmas

  Dėl sumažėjusio skrandžio tūrio pacientai anksčiau pajunta sotumo jausmą, o dėl sutrumpėjusio maisto kelio virškinamuoju traktu pasisavinama mažiau maistinių medžiagų ir kalorijų.

 • Nepaliekamas organizme svetimkūnis

  Po šios operacijos organizme nelieka implanto (svetimkūnio), dėl ko sumažėja vėlyvesnių komplikacijų rizika. Taip pat nereikalingi papildomi vizitai pas gydytoją dėl skrandžio juostos reguliavimo.

 • Ilgalaikė metodo taikymo istorija pasaulyje

  Tarp šiandien dažniausiai atliekamų bariatrinių operacijų apie skrandžio apylankos operaciją yra sukaupta daugiausiai duomenų apie jos rezultatus ir galimų komplikacijų dažnį.

Kaip atliekama procedūra ir koks veikimo principas?

Gydymo su skrandžio apylankos operacija eiga

Pradžia

Pirminė konsultacija

Gydytojas supažindins jus su galimais svorio mažinimo būdais, parinks gydymo programą ir numatys procedūros laiką.

1-5 para

Operacija

Tai minimaliai invazyvi operacija, kuri užtruks 2–3 val.

Supažindinus su tolimesnėmis gydymo rekomendacijomis, pacientai iš klinikos išrašomi po 2–5 parų.

Pirmas mėnuo

Po operacijos

Rekomenduojama dieta, nuo skysto prie įprastinio maisto pereinama 4–6 sav. laikotarpyje, dietologas pateikia individualias mitybos rekomendacijas. Paskiriami reikalingi papildai ir vitaminai.

Po 1 mėn. pacientas atvyksta pakartotiniams kraujo tyrimams, pooperacinių rezultatų įvertinimui, tolimesnio svorio mažinimo plano sudarymui.

2-12 mėnuo

Svorio mažėjimas

Besiformuojant naujiems elgsenos ir mitybos įpročiams, per pirmus metus netenkama ~50 % perteklinio svorio, po 2 metų – iki 70 % perteklinio svorio.

Rezultatas

Numatomas iki 80 % perteklinio svorio sumažėjimas.

Būtinas maistinių papildų ir vitaminų vartojimas likusį gyvenimą bei kasmetiniai tyrimai dėl galimo vitaminų trūkumo organizme.

Gydytojų komanda

Atsiliepimai

* Siekiant apsaugoti pacientų privatumą, vardai buvo pakeisti.

Į skrandžio apylankos operaciją įeina:

1700 €*

Lizingo skaičiuoklė

Registruotis

* Kaina galioja Lietuvoje privalomu sveikatos draudimu draustiems asmenims.

 • Gydytojo chirurgo konsultacija
 • Skrandžio apylankos operacija
 • 2 nakvynės klinikoje
 • Tyrimai prieš operaciją
 • 24/7 asmeninė pagalba ir priežiūra klinikoje

Registruotis

 • Gydytojo chirurgo konsultacija
 • Skrandžio apylankos operacija
 • 2 nakvynės klinikoje
 • Tyrimai prieš operaciją
 • 24/7 asmeninė pagalba ir priežiūra klinikoje

Registruotis

Registruokitės vizitui

Norėdami užsiregistruoti konsultacijai, užpildykite žemiau esančią formą.

Užsiregistruoti taip pat galite susisiekę su mumis +370 620 32223 arba info@calorycare.lt.

Gavę registraciją susisieksime su jumis artimiausiu metu ir suderinsime patogiausią laiką.

Norėdami tęsti savo kelionę su CALORYCARE, turėsime apdoroti jūsų pateiktą asmeninę informaciją ir šiuo tikslu turėsime susisiekti su jumis telefonu, el. paštu ar SMS žinutėmis. Norėdami tęsti, turite sutikti su privatumo politika.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kam tinkama ši procedūra?

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja gydyti nutukimą operaciniu būdu, kai:
 • kūno masės indeksas yra didesnis nei 35 ir yra viena ar kelios su nutukimu susijusios gretutinės ligos (cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, padidintas cholesterolio kiekis, miego apnėja ir t.t.);
 • kūno masės indeksas yra didesnis nei 40, esant ar nesant jokių kitų su nutukimu susijusių susirgimų.
Pacientas turi būti pasirengęs keisti savo gyvenimo būdą ir dalyvauti ilgalaikiuose stebėjimuose, apimančiuose sveikatos, mitybos ir elgsenos stebėjimą.

Skrandžio ir plonosios žarnos apylankos operacija dėl kai kurių sveikatos būklių gali netinkama kai kuriems pacientams, tuomet rekomenduojama kita nutukimą gydanti procedūra.

Kam netinkama ši procedūra?

Ši operacija nerekomenduojama anemija sergantiems pacientams dėl geležies trūkumo, taip pat rūkantiems.

Kodėl kai kuriems asmenims reikalinga nutukimo operacija?

Nutukimas yra kompleksinė sveikatos būklė, susijusi su daugybe komplikacijų, kurios paveikia daugumą skirtingų organų sistemų skirtingais būdais. Yra įrodyta, kad svorio mažinimas po operacijos yra susijęs su kliniškai svarbia nauda daugeliui šių sveikatos problemų spręsti:
 • Didelis svorio netekimas daro teigiamą poveikį kraujospūdžiui, ypač pagerina širdies veiklą ir mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
 • Susijęs su kliniškai reikšmingu nuolatiniu trigliceridų sumažėjimu ir DTL cholesterolio, dar žinomo kaip „gerojo“ cholesterolio, padidėjimu.
 • Chirurgija gali būti ypač tinkama pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, kadangi šių pacientų glikemijos kontrolė tampa geresnė, lyginant su pacientais, kurie gydomi vien vaistais arba cukrinis diabetas išgydomas.
 • Nutukimas yra pagrindinis osteoartrito rizikos veiksnys. Svoriui mažėjant žymiai sumažėja krūvis atramos aparatui ir sumažina arba panaikina skausmus.
 • Obstrukcinė miego apnėja ir nutukimo hipoventiliacijos sindromas paprastai išnyksta.
 • Pooperacinis svorio sumažėjimas taip pat susijęs su reikšmingu astmos simptomų pagerėjimu.
 • Svorio mažėjimas ženkliai gerina lytinį aktyvumą ir funkciją.
 • Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – tyrimai rodo, kad ilgalaikis svorio mažinimas ne tik pagerina su sveikata susijusią gyvenimo kokybę, bet ir daro labai teigiamą poveikį paciento savivertei, bendrai psichologinei būklei.

Kokie pagrindininiai skirtumai lyginant BY-PASS operaciją su kitomis nutukimo operacijomis?

Skrandžio ir plonosios žarnos apylankos operacija yra ilgiausiai naudojamas nutukimo operacinis gydymo būdas. Tai operacija, pakeičianti natūralų maisto slinkimo kelią virškinamuoju traktu. Pagrindinis jos išskirtinumas yra dvejopas veikimo mechanizmas. Pacientai ne tik anksčiau pajunta sotumo jausmą dėl sumažėjusio skrandžio tūrio (restrikcinis mechanizmas), bet ir sutrumpinamas maisto kelias virškinamuoju traktu, dėl ko pasisavinama mažiau maistinių medžiagų ir kalorijų (malabsorbcinis mechanizmas), tačiau nepasisavinamas pakankamas kiekis reikalingų medžiagų ir vitaminų, kuriuos papildomai reikia vartoti visą likusį gyvenimą. Ši operacija turi didesnę riziką pasireikšti ankstyvosioms pooperacinėms komplikacijoms dėl techninio sudėtingumo ir naujų jungčių sudarymo virškinamajame trakte, lyginant su kitomis nutukimo operacijomis. Po šios operacijos žmogaus organizme nelieka svetimkūnio, kuris gali sukelti vėlyvąsias pooperacines komplikacijas, nereikalingos skrandžio žiedo reguliavimo procedūros. Reikalingas nuolatinis stebėjimas dėl galimo maistinių medžiagų ir vitaminų trūkumo.

Koks yra pooperacinis laikotarpis?

Esant gerai būklei, pacientai iš klinikos išrašomi praėjus 2–5 dienoms po operacijos. Paciento svoris mažėja palaipsniui. Siekdami geriausių rezultatų ir mažindami pooperacinių komplikacijų riziką, pacientai pirmąsias 6 sav. turi laikytis specialios dietos. Jos metu rekomenduojamas perėjimas nuo skysto į įprastinį maistą 4–6 sav. bėgyje.

Dalyvavimas socialiniame gyvenime ir aktyvūs pomėgiai taip pat yra svarbūs paciento naujojo gyvenimo būdo aspektai.

Kokius papildus turėsiu vartoti po šios operacijos ir kiek laiko?

Po atliktų anatominių pokyčių operacijos metu virškinamajame trakte pasisavinama mažiau maistinių medžiagų ir vitaminų. Dėl to visą likusį gyvenimą reikės vartoti geležies, folio rūgšties, vario, cinko ir kalcio preparatus, D ir B12 vitaminus.

Kokios galimos procedūros komplikacijos?

Komplikacijų riziką galima sumažinti pasirinkus patyrusį gydytoją ir griežtai laikantis rekomendacijų. Rizika žymiai sumažėja, jei pacientas atsisako žalingų įpročių.

Galimos komplikacijos:

 • Kraujavimas iš skrandžio ir plonosios žarnos jungties opos.
 • Skrandžio ir plonosios jungties susiaurėjimas, sukeliantis pykinimą ir vėmimą, rėmenį.
 • Skrandžio ir plonosios jungties išplatėjimas, sukeliantis svorio didėjimą, dempingo sindromą.
 • Skrandžio ir plonosios jungties nesandarumas, reikalaujantis skubios operacijos (iki 2 %).
 • Vidinė išvarža po operacijos, reikalaujantis skubios operacijos.
 • Plonosios žarnos nepraeinamumas.
 • Dempingo sindromas atsiranda, kai maistas labai greitai patenka iš skrandžio į plonąją žarną. Pasireiškia bendru silpnumu, sąmonės pritemimu, svaigimu, prakaitavimu, kartais pilvo pūtimu, skausmu, viduriavimu ir vėmimu. Dempingo sindromo galima išvengti koreguojant porcijų dydį ir atsargiai pasirenkant produktus, vengiant valgyti saldų maistą.
 • Po visų operacijų, kurios atliekamos bendrinėje nejautroje gali susidaryti krešuliai kraujagyslėse, tam prieš operaciją ir po jos skiriami krešėjimą mažinantys vaistai.
 • Infekcija po chirurginės procedūros gali pasireikšti pilvo ertmės arba pooperacinėse žaizdose. Pastebėjus infekcijos požymius, pacientas turėtų kreiptis į gydymo įstaigą.

Kas yra skrandžio apylanka?

Tai ilgiausiai nutukimo gydymui naudojama skrandžio operacija, kuri yra viena dažniausiai atliekamų procedūrų pasaulyje. Jos metu yra sumažinamas skrandžio tūris bei pakeičiamas maisto įsisavinimo kelias. Dėl sumažėjusio skrandžio tūrio, sumažėja ir suvartojamo maisto kiekis, todėl po operacijos – svoris krenta.

Kaip atliekama skrandžio apylanka?

Minimaliai invazyvios operacijos metu viršutinė skrandžio dalis atskiriama nuo likusio skrandžio, suformuojant ~30 ml mažąjį skrandį, todėl į likusią skrandžio dalį maistas daugiau nebepatenka, ji „atjungiama“. Plonoji žarna perpjaunama ir vienas jos galas sujungiamas su mažuoju skrandžiu, o kitas – su „atjungta“ skrandžio dalimi. Todėl skrandžio ir kasos sultys pradeda virškinti maistą vėliau ir dalis jo – nepasisavinama.

Kada galima atlikti skrandžio apylanką?

Skrandžio apylankos operaciją rekomenduojama atlikti sergant nutukimu, jo sukeltomis gretutinėmis ligomis bei išbandžius visas konservatyvias svorio metimo priemones, kaip mitybos korekcija, fizinis aktyvumas, medikamentinis gydymas. Jei visa tai buvo neveiksminga, galima konsultuotis su gydytojais dėl chirurginio nutukimo gydymo.

Kam galima atlikti skrandžio apylanką?

Skrandžio apylankos operaciją galima atlikti žmonėms, sergantiems nutukimu, kai:
 • KMI didesnis nei 35 ir yra viena ar kelios su nutukimu susijusios gretutinės ligos (cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, padidintas cholesterolio kiekis, miego apnėja ir t.t.);
 • KMI didesnis nei 40, esant ar nesant jokių kitų su nutukimu susijusių susirgimų.
Skrandžio ir plonosios žarnos apylankos operacija dėl kai kurių sveikatos būklių gali netinkama kai kuriems pacientams, tuomet rekomenduojama kita nutukimą gydanti procedūra.

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.