Skrandžio žiedas – apjuosimas reguliuojama juosta

Efektyvus metodas mažinti svorį be didelių pastangų.

Apie procedūrą

Reguliuojama skrandžio juosta, dar vadinama „skrandžio žiedu“, yra bariatrinė operacija, kuri padeda pacientams atsikratyti net 50–60 % perteklinio svorio.

Tai yra minimaliai invazyvi procedūra, po kurios maistas įsisavinimas tuo pačiu būdu kaip ir prieš operaciją, o virškinimo sistema lieka nepakitusi.

Maisto suvartojimas mažinamas apjuosiant viršutinę skrandžio dalį silikoniniu implantu (reguliuojama skrandžio juosta).

Maisto kiekį patenkantį į skrandį galima reguliuoti prileidžiant arba išleidžiant iš „skrandžio žiedo“ fiziologinį skystį per rezervuarą, esantį poodyje, kuris yra sujungtas su reguliuojama skrandžio juosta.

Sužinokite, ar skrandžio žiedas jums tinka

cm
kg

--kg/m2

Skrandžio žiedas rekomenduojamas, kai kūno masės indeksas yra nuo 35 kg/m2.

Operacijos privalumai

  • Minimaliai invazyvi

    Operacija atliekama per mažus pjūvius, todėl nelieka didelio rando. Taip pat ženkliai sumažinamas pooperacinis laikotarpis, praleistas klinikoje.

  • Išsaugomas virškinamojo trakto vientisumas

    Po šios operacijos nėra pažeidžiamas ar pakeičiamas maisto slinkimo ar įsisavinimo kelias virškinamajame trakte. Esant poreikiui skrandžio žiedas gali būti pašalintas, taip grąžinant operacijos metu atliktus pakitimus.

  • Vienintelė individualizuojama operacija

    Kadangi po operacijos skrandžio žiedo apimtis reguliuojama per poodyje esantį rezervuarą, suteikiama galimybė kontroliuoti mitybos sutrikimus ir pasirinkti kiekvienam komfortabilų svorio mažėjimo tempą.

  • Nereikalingas maistinių papildų ir vitaminų vartojimas

    Kadangi virškinimo traktas išlieka vientisas, nepakeičiamas maisto slinkimo ir įsisavinimo kelias – po šios operacijos nereikia vartoti maistinių papildų ir vitaminų, kaip po kitų nutukimo operacijų.

Kaip atliekama procedūra ir koks veikimo principas?

Gydymo su „skrandžio žiedu“ eiga

Pradžia

Pirminė konsultacija

Gydytojas supažindins jus su galimais svorio mažinimo būdais, parinks gydymo programą ir suderins procedūros laiką.

1-2 para

Operacija

Minimaliai invazyvios operacijos metu bus implantuotas skrandžio žiedas. Tai užtruks 0,5–1,5 val.

Supažindinus su tolimesnėmis gydymo rekomendacijomis, pacientai iš klinikos išrašomi po 1–2 parų.

Pirmas mėnuo

Po operacijos

Rekomenduojama dieta, nuo skysto prie įprastinio maisto pereinama 3–4 sav. laikotarpyje, dietologas pateikia individualias mitybos rekomendacijas.

Po 1 mėn. reikia atvykti pirmam skrandžio juostos reguliavimui ir pooperacinių rezultatų įvertinimui.

2-6 mėnuo

Svorio mažėjimas

Besiformuojant naujiems elgsenos ir mitybos įpročiams, per pirmus 6 mėn. netenkama po ~1 kg per savaitę. Jei svoris nemažėja arba pradeda didėti, reikalingas pakartotinis žiedo reguliavimas.

Rezultatas

Numatomas 50–60 % perteklinio svorio sumažėjimas.

Gydytojų komanda

Atsiliepimai

* Siekiant apsaugoti pacientų privatumą, vardai buvo pakeisti.

Į skrandžio žiedo operaciją įeina:

1690 €*

Lizingo skaičiuoklė

Registruotis

* Kaina galioja Lietuvoje privalomu sveikatos draudimu draustiems asmenims.

  • Nuotolinė gydytojo chirurgo konsultacija
  • Skrandžio apjuosimo reguliuojama juosta operacija
  • Implantas – skrandžio juosta
  • Hospitalizacija ligoninėje
  • 24/7 asmeninė pagalba ir priežiūra klinikoje
  • Gydytojo dietologo konsultacija po operacijos

Registruotis

  • Nuotolinė gydytojo chirurgo konsultacija
  • Skrandžio apjuosimo reguliuojama juosta operacija
  • Implantas – skrandžio juosta
  • Hospitalizacija ligoninėje
  • 24/7 asmeninė pagalba ir priežiūra klinikoje
  • Gydytojo dietologo konsultacija po operacijos

Registruotis

Registruokitės nemokamai nuotolinei konsultacijai

Norėdami užsiregistruoti nemokamai nuotolinei gydytojų konsultacijai, užpildykite žemiau esančią formą.

Užsiregistruoti taip pat galite susisiekę su mumis +370 620 32223 arba info@calorycare.lt.

Gavę registraciją susisieksime su jumis artimiausiu metu ir suderinsime patogiausią laiką.

Norėdami tęsti savo kelionę su CALORYCARE, turėsime apdoroti jūsų pateiktą asmeninę informaciją ir šiuo tikslu turėsime susisiekti su jumis telefonu, el. paštu ar SMS žinutėmis. Norėdami tęsti, turite sutikti su privatumo politika.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kam tinkama ši procedūra?

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja gydyti nutukimą operaciniu būdu, kai:
  • kūno masės indeksas yra didesnis nei 35 ir yra viena ar kelios su nutukimu susijusios gretutinės ligos (cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, padidintas cholesterolio kiekis, miego apnėja ir t.t.);
  • kūno masės indeksas yra didesnis nei 40, esant ar neesant jokių kitų su nutukimu susijusių susirgimų.
Operacinis gydymas gali būti rekomenduojamas ir tada, kai yra mažesnio laipsnio nutukimas (KMI < 35), kai kitos nutukimo gydymo priemonės (dietos, fizino krūvio didinimas, elgsenos modifikavimas, medikamentai) nedavė efekto.

Kodėl kai kuriems asmenims reikalinga nutukimo operacija?

Nutukimas yra kompleksinė sveikatos būklė, susijusi su daugybe komplikacijų, kurios paveikia daugumą skirtingų organų sistemų skirtingais būdais. Yra įrodyta, kad svorio mažinimas po operacijos yra susijęs su kliniškai svarbia nauda daugeliui šių sveikatos problemų spręsti:
  • Didelis svorio netekimas daro teigiamą poveikį kraujospūdžiui, ypač pagerina širdies veiklą ir sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
  • Susijęs su kliniškai reikšmingu nuolatiniu trigliceridų sumažėjimu ir DTL cholesterolio, dar žinomo kaip „gerojo“ cholesterolio, padidėjimu.
  • Chirurgija gali būti ypač tinkama pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, kadangi šių pacientų glikemijos kontrolė tampa geresnė, lyginant su pacientais, kurie gydomi vien vaistais arba cukrinis diabetas išgydomas.
  • Nutukimas yra pagrindinis osteoartrito rizikos veiksnys. Svoriui mažėjant žymiai sumažėja krūvis atramos aparatui ir sumažina arba panaikina skausmus.
  • Obstrukcinė miego apnėja ir nutukimo hipoventiliacijos sindromas paprastai išnyksta.
  • Pooperacinis svorio sumažėjimas taip pat susijęs su reikšmingu astmos simptomų pagerėjimu.
  • Svorio mažėjimas ženkliai gerina lytinį aktyvumą ir funkciją.
  • Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas - tyrimai rodo, kad ilgalaikis svorio sumažinimas ne tik pagerina su sveikata susijusią gyvenimo kokybę, bet ir daro labai teigiamą poveikį paciento savivertei, bendrai psichologinei būklei.

Kokie pagrindininiai skirtumai lyginant skrandžio apjuosimo reguliuojama juosta operaciją su kitomis nutukimo operacijomis?

Skrandžio juosta yra vienintelė pilnai grįžtama ir mažiausiai invazyvi nutukimo operacija, nes virškinimo sistema išlieka vientisa, nepašalinami organai ar jų dalys, nepakeičiama žmogaus organų anatomija. Remiantis tyrimais, ankstyvųjų komplikacijų dažnis yra mažiausias, tačiau skrandžio juosta turi didesnį vėlyvesnių komplikacijų dažnį. Po šio operacijos pooperacinis laikas klinikoje yra trumpiausias. Tai vienintelė individualizuojama operacija, nes skrandžio juostą galima reguliuoti ir pritaikyti konkretiems paciento poreikiams. Po šios operacijos nereikalingas papildų vartojimas.

Koks yra pooperacinis laikotarpis?

Esant gerai būklei, pacientai iš klinikos išrašomi praėjus 1–2 dienoms po operacijos. Paciento svoris mažėja palaipsniui. Siekdami geriausių rezultatų ir mažindami pooperacinių komplikacijų riziką, pacientai pirmąsias 4 sav. turi laikytis specialios dietos. Jos metu rekomenduojamas perėjimas nuo skysto į įprastinį maistą 3–4 sav. bėgyje.

Dalyvavimas socialiniame gyvenime ir aktyvūs pomėgiai taip pat yra svarbūs paciento naujojo gyvenimo būdo aspektai.

Kokios galimos procedūros komplikacijos?

Komplikacijų riziką galima sumažinti pasirinkus patyrusį gydytoją ir griežtai laikantis rekomendacijų. Rizika žymiai sumažėja, jei pacientas atsisako žalingų įpročių.

Galimos komplikacijos:

  • Skrandžio viršutinės dalies išsiplėtimas gali pasireikšti pilvo skausmu, pykinimu, vėmimu ir apsunkintu valgymu. Tai galima gydyti neoperaciniu būdu, reguliuojant juostos apimtį.
  • Rėmuo, kuris gydomas skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais.
  • Po visų operacijų, kurios atliekamos bendrinėje nejautroje gali susidaryti krešuliai kraujagyslėse, tam pooperaciniame laikotarpyje skiriami krešėjimą mažinantys vaistai.
  • Infekcija po chirurginės procedūros – gali pasireikšti pilvo ertmės arba pooperacinėse žaizdose. Pastebėjus infekcijos požymius, pacientas turėtų kreiptis į gydymo įstaigą.
  • „Skrandžio žiedo“ pragula (penetracija). Tai reta komplikacija, pasireiškianti iki 1 % atvejų, kurios metu skrandžio juosta praguli skrandžio sienelę. Ši komplikacija dažniausiai šalinama endoskopiniu būdu, be operacijos.

Ar skrandžio juostą reikėtų kada nors pašalinti?

Nereikia, nes skrandžio reguliuojama juosta sukurta taip, kad tarnautų visą gyvenimą. Tai patvirtina ir klinikiniai tyrimai. Skrandžio juostą galima pašalinti, tačiau yra didelė tikimybė, kad kūno masė pradės didėti.

Kada yra reikalingas skrandžio žiedas?

Skrandžio žiedo procedūra yra atliekama tuomet, kai pacientas serga nutukimu ir visos konservatyvios svorio mažinimo priemonės (mityba, sportas, medikamentinis gydymas) buvo neveiksmingos. Skrandžio žiedo procedūra atliekama, kai paciento:
  • KMI didesnis nei 35 ir yra viena ar kelios su nutukimu susijusios gretutinės ligos (cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, padidintas cholesterolio kiekis, miego apnėja ir t.t.);
  • KMI didesnis nei 40, esant ar nesant jokių kitų su nutukimu susijusių susirgimų.

Kokie skrandžio žiedo privalumai?

Skrandžio žiedas yra vienintelė pilnai grįžtama ir mažiausiai invazyvi nutukimo operacija. Taip pat, tai vienintelė individualizuojama operacija, nes skrandžio juostą galima reguliuoti ir pritaikyti konkretiems paciento poreikiams.

Ar skrandžio žiedas saugus ir efektyvus?

Skrandžio žiedas – visiškai saugus ir efektyvus chirurginio svorio mažinimo būdas. Tai vienintelė procedūra, minimaliai invazyvi ir nesukelianti jokių negrįžtamų fizinių pokyčių. Po procedūros pacientams pavyksta atsikratyti net 50–60 % perteklinio svorio.

Kaip atliekama skrandžio žiedo operacija?

Skrandžio žiedo operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą per mažus pjūvius, todėl nelieka didelio rando. Minimaliai invazyvios operacijos metu implantuojamas skrandžio žiedas. Jis yra užpildomas fiziologiniu skysčiu, todėl vėliau žiedą galima individualiai reguliuoti.

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.