Kaip po svorio mažinimo operacijos pasiekti geresnių rezultatų?

Kaip po svorio mažinimo operacijos pasiekti geresnių rezultatų?

Sausio 4, 2022

Svorio mažinimo operacija gali padėti atsikratyti svorio bei gydyti nutukimą, tačiau tai – tik priemonė, skirta pradėti sveiką gyvenimą bei įgyti teisingus mitybos įpročius. Tokios operacijos tolimesnė sėkmė taip pat priklauso nuo gyvenimo būdo pokyčių, kurie suformuojami per metus po procedūros. Dalinamės 5 patarimais, kurie padės formuoti naujus įpročius ir pasiekti geresnių rezultatų. ⬇

 1. Gerkite pakankamai vandens.
  Dehidratacija yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios po svorio mažinimo operacijos pacientai pakartotinai patenka į ligoninę. Rekomenduojama tarp valgymų nuolat gurkšnoti vandenį – stenkitės išgerti 1,5 – 2 litrus vandens per dieną. Iš pradžių, po operacijos, gali būti sunku tai padaryti dėl sumažėjusio skrandžio tūrio. Tačiau labai svarbu stengtis vis didinti išgeriamo vandens kiekį. Tinkama hidratacija yra būtina ne tik visam organizmui – tai greitina ir skrandžio gijimo procesą.
 2. Vartokite daug baltymų turintį maistą.
  Baltymai ne tik gerina audinių gijimą, didina raumenų masės augimą, bet ir padeda po operacijos mesti svorį. Nors vaisiai, daržovės ir angliavandeniai taip pat yra sveikos mitybos dalis, pirmenybė turėtų būti teikiama baltymais gausiam maistui. Per dieną rekomenduojama suvartoti 60–80 gramų baltyminio maisto.
 3. Praktikuokite sąmoningą valgymą.
  Sąmoningas valgymas grindžiamas susitelkimu į dabarties momentą. Rekomenduojama:
  ✔ valgyti lėtai, pajusti maisto skonį, tekstūras bei tuo mėgautis;
  ✔ valgymo metu nedaryti jokių kitų darbų, nežiūrėti televizoriaus bei netikrinti telefono;
  ✔ valgyti tik tiek, kiek reikia pajusti sotumui ir palaikyti sveiką kūną.
  Visa tai padės įvertinti tai, ką valgote bei atskirti tikrąjį alkį nuo to, kuris kyla iš nuobodulio, liūdesio ar kitų emocijų.
 4. Veskite maisto žurnalą.
  Maisto žurnale žymėdami ką, kaip ir kada valgote, galėsite lengviau suprasti, kaip galite pagerinti savo mitybos įpročius. Taip pat pastebėsite, kokiomis aplinkybėmis paleidžiate vadeles ir nebesilaikote savo plano. Maisto žurnale galite žymėti ne tik kiek išgeriate vandens ar suvartojate baltymų, bet ir kaip jaučiatės prieš ir po valgio. Tai padės sekti savo elgesį bei išlaikyti gerus mitybos įpročius.
 5. Turėkite savo palaikymo komandą.
  Aplink save suburkite palaikančių žmonių ratą, kurie skatina jus eiti sveikatingumo keliu. Tai gali būti jūsų šeima, draugai, kiti pacientai, taip pat atlikę svorio mažinimo operaciją ir, be abejo, jūsų gydytojai. Susikurti bei palaikyti naują, sveikesnį gyvenimo būdą – nelengva užduotis. Todėl itin svarbu turėti, kas jus palaiko ir neleidžia nuleisti rankų net ir tuomet, kai tai atrodo neįmanoma.

CALORYCARE nutukimo gydymo centre dėmesys skiriamas ne tik atliekamoms procedūroms, bet ir ilgalaikiam pacientų rezultatų stebėjimui, vertinimui ir koregavimui. Kviečiame konsultuotis su multidisciplinine CALORYCARE gydytojų komanda. Konsultacijai registruotis galite čia.

Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.