Kokią įtaką nėštumui daro didelis antsvoris?

Antsvorio įtaka nėštumui

Lapkričio 25, 2021

Nutukimas – visame pasaulyje sparčiai plintanti epidemija. Tai liga, atsirandanti kai žmogaus kūne yra pernelyg didelis riebalinio audinio kiekis, trukdantis organizmo funkcijoms, tarp kurių – ir moters reprodukcinei sistemai.

Dėl nutukimo kilusios komplikacijos tampa vis dažnesne problema akušerijoje, o antsvorio turinčioms moterims – vienu pagrindinių rizikos veiksnių, galinčių sukelti nėštumo bei gimdymo komplikacijas.

Didelę problemą sukelia ne tik nutukimas prieš nėštumą, bet ir nėštumo metu priaugtas svoris. Apie 40 % moterų nėštumo metu priauga per daug svorio, o tai sukelia riziką nutukti per pirmuosius metus po gimdymo.

Galimos komplikacijos nėštumo metu turint antsvorio

Nutukimas nėštumo metu padidina kai kurių komplikacijų tikimybę. Kuo didesnis jūsų kūno masės indeksas (KMI), tuo didesnė komplikacijų tikimybė. Nutukimas diagnozuojamas tais atvejais, kai KMI yra daugiau nei 30. Kokių komplikacijų tikimybė padidėja nėštumo metu sergant nutukimu?

✔ Persileidimo;

✔ Gestacinio diabeto;

✔ Aukšto kraujospūdžio ir preeklampsijos;

✔ Kraujo krešulių susidarymo;

✔ Peties distocijos – kūdikio petys „užstringa“ gimdymo metu;

✔ Stipresnio nei įprastai kraujavimo po gimdymo;

✔ Instrumentinio gimdymo – naudojant žnyples arba cezario pjūvį.

✔ Ankstyvo gimdymo – iki 37 savaičių.

✔ Nervinio vamzdelio defekto – kūdikio sveikatos sutrikimas, atsirandantis dėl nepilno smegenų arba stuburo išsivystymo.

Ką verta žinoti?

Jei turite didelį antsvorį arba sergate nutukimu bei laukiatės, jokiu būdu nebandykite atsikratyti perteklinio svorio. Tai nesumažins komplikacijų tikimybės, tačiau gali pakenkti ir nėščiąjai, ir kūdikiui.

Geriausias būdas apsaugoti savo ir kūdikio sveikatą – apsilankyti visose nėštumo apžiūrose pas gydytoją. Taip jūsų akušerė, gydytojas bei kiti sveikatos priežiūros specialistai galės padėti išspręsti problemas, su kuriomis susiduriate ir imtis priemonių jas valdyti.

Gydytojas turi jums atlikti gestacinio diabeto testą. Taip pat galite būti nukreipta pas anesteziologą, kad aptartumėte skausmo malšinimą gimdymo metu. Sergant nutukimu, dažnai gimdymai gali vykti instrumentiniu būdu. Šioms moterims net iki 50 % padidėja tikimybė, kad prireiks cezario pjūvio.

Nėštumo metu turint didelį antsvorį rekomenduojama laikytis sveiko gyvenimo būdo. ➡ Svarbu valgyti sveiką, subalansuotą maistą ir kasdien užsiimti fizine veikla. Rekomenduojama apsilankyti pas dietologą ar kitą sveikatos priežiūros specialistą, kuris patars sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo klausimais. Fizinis aktyvumas nėštumo metu nekenkia kūdikiui. Tačiau jei prieš nėštumą moteris nebuvo fiziškai aktyvi, prieš didinant aktyvumą pastojus, verta pasitarti su akušere arba gydytoju.

Jei jūsų planuose nėštumas ir norite, kad jis vyktų kuo sklandžiau, prieš tai atsikratyti perteklinio svorio gali padėti nutukimo gydymas chirurginiu būdu arba svorio mažinimo programa ALLURION su neinvaziniu skrandžio balionu. Registruokitės NEMOKAMAI konsultacijai su nutukimo gydymo specialistais ir jie padės pasirinkti tinkamiausią metodą: https://calorycare.lt/registracija/.


Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.