Kaip išvengti šventinio persivalgymo?

Kaip išvengti šventinio persivalgymo?

Gruodžio 20, 2021

Žiemos švenčių metu atsiranda daug progų sočiai ir skaniai pavalgyti. Atlikti tyrimai rodo, kad nuo lapkričio iki sausio mėnesio vidurio suaugę žmonės vidutiniškai priauga 0,5 kg svorio.* Atrodo nedaug, tačiau daugelis vėliau šio papildomo svorio taip ir neatsikrato.

Svarbu suprasti, kad žiemos šventės yra laikotarpis, kai susitinkame pabendrauti su mylimiausiais žmonėmis bei kartu pasimėgauti šventiniais patiekalais, bet ne persivalgyti. Dalinamės pagrindiniai mitybos principais, kuriais vadovaujantis neapkrausite skrandžio, tad švenčių nesugadins pilvo skausmai ir kiti nemalonūs persivalgymo simptomai. ⬇

  • Rinkitės vieną pagrindinį patiekalą. Švenčių metu neretai sulaukiame daug svečių bei patys aplankome artimuosius ir būname sočiai pavaišinti. Rekomenduojama vaišinantis rinktis vieną pagrindinį patiekalą, o kitų – tik paragauti.
  • Nevalgykite visko iš eilės. Visų patiekalų paragauti galima, tačiau tik nedideliais kiekiais ir ne viską iš karto. Pavalgius geriau nesėdėti prie stalo – tai padės išvengti pagundos suvalgyti daugiau. Verčiau pajudėkite ar susitvarkykite. Tarp valgymų rekomenduojama daryti 4 valandų pertrauką.
  • Apskaičiuokite maisto kiekį. Kad ir ką valgytumėte, svarbu turėti saiką. Norėdami suvalgyti mažiau, tačiau jaustis sotesni, rinkitės baltyminį maistą. Tai padės išvengti per didelio angliavandenių suvartojimo, tokių kaip desertai ar saldinti gėrimai.
  • Nesėskite prie stalo alkani. Šventiniu laikotarpiu dažnai nutinka taip, kad visą dieną ruošiamės vakarui ir nieko nevalgome. Tokiu atveju, vakare visiems susėdus prie stalo, greičiausiai jausitės išbadėjęs ir pulsite valgyti greitai, daug ir viską iš eilės. Dienos metu derėtų rasti laiko ir pavalgyti 2–3 kartus.
  • Nevalgykite iki sotumo. Sotumo jausmas ateina tik po 20 minučių. Rekomenduojama laiku sustoti ir neprisivalgyti per daug – verčiau šiek tiek palaukti.

Šaltiniai:

* pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24662697/

Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.