Kaip gydyti nutukimą? Skrandžio žiedas

skrandžio žiedas

Balandžio 6, 2021

Su tokiomis opiomis problemomis kaip antsvoris ir nutukimas susiduria apie pusė 20–64 metų Lietuvos gyventojų. Kai viršsvoris ima kenkti sveikatai ir gyvenimo kokybei, žmonių galvose ima suktis tik viena mintis – lieknėjimas. Tačiau į klausimą, kaip numesti svorį, lengvo atsakymo dažniausiai nėra. Kai įprasti namuose praktikuojami metodai nuvilia, antsvoriu besiskundžiantys žmonės pagalbos ieškoti patraukia pas gydytojus, kur jiems pasiūlomi bent keli mokslu įrodyti gydymo metodai. Vienas jų – saugus ir veiksmingas būdas – skrandžio apjuosimo reguliuojama juosta operacija, dar žinoma kaip skrandžio žiedas.

Kas yra skrandžio žiedas?

Reguliuojama skrandžio juosta, dar žinoma kaip skrandžio žiedas, yra operacija, padedanti pacientams atsikratyti perteklinio svorio. Ji rekomenduojama, kai KMI (kūno masės indeksas) viršija 35 ir pacientas serga bent viena gretutine su nutukimu susijusia liga. Kalbant papraščiau, skrandžio žiedas yra vienas iš chirurginių skrandžio tūrį mažinančių metodų, kurio pagalba sumažėja suvalgomo maisto porcijos,pasireiškia ankstyvas sotumas ir kalorijų deficitas.

Suvalgomo maisto kiekis sumažėja apjuosus viršutinę skrandžio dalį silikoniniu implantu (skrandžio žiedu) – taip suformuojamos dvi skrandžio dalys – viršutinė (maža) ir apatinė (didelė). Valgant užpildoma mažesnė, viršutinė skrandžio dalis, kuri lemia ankstyvo sotumo jausmo pasireiškimą.

Implantas yra reguliuojamas prileidžiant arba išleidžiant fiziologinį skystį per pilvo srities poodyje esantį rezervuarą, kuris sujungtas su skrandžio žiedu. Rezervuaras nėra matomas išoriškai, reguliavimo metu stebimas ultragarsinio tyrimo arba rentgeno pagalba. Skrandžio juostos reguliavimas leidžia individualiai pacientui pritaikyti tinkamą skrandžio tūrį ir maisto sulaikymą viršutinėje skrandžio dalyje, taip prailginant sotumo jausmą.

Individualizuojamos procedūros dėka, paciento svorio mažinimas šiuo metodu yra komfortabilus ir pritaikomas prie paciento poreikių.Šios procedūros metu nėra pakeičiama virškinamojo trakto anatomija, todėl esant poreikiui skrandžio žiedas gali būti pašalinamas, taip atstatant atliktus pokyčius operacijos metu.

Kaip vyksta skrandžio mažinimo operacija?

Skrandžio mažinimo operacija yra 30–90 minučių trunkanti saugi ir minimaliai invazyvi procedūra. Kadangi atliekama laparoskopiškai (per mažus pjūvelius, taikant specialus instrumentus), po operacijos nelieka jokio didelio rando.

Šios operacijos metu aplink viršutinę skrandžio dalį apjuosiama reguliama skrandžio juosta ir poopdyje implantuojamas su juosta sujungtas poodinis rezervuaras. Šios procedūros metu nėra keičiama virškinamo trakto anatomija ar sutrikdomas maisto įsisavinimas, todėl po operacijos atlikti fiziologiniai pakitimai yra pilnai grįžtami ir nereikia vartoti maistinių papildų bei vitaminų kaip po kitų chirurginių nutukimo gydymo operacijų.

Pooperaciniame laikotarpyje pacientui rekomenduojama pereinamoji dieta – per 3 savaites žmogus nuo skysto maisto grįžta prie įprastinio. Po šios operacijos rekomenduojama valgyti iš lėto ir gerai kramtyti maistą ateityje. Praėjus mėnesiui po operacijos, pacientui planuojamas apsilankymas klinikoje pirmajai skrandžio žiedo reguliavimo procedūrai (15 min. trukmės) ir gydytojo dietologo konsultacijai.

Kaip greitai galima pamatyti rezultatus?

Kad lieknėti būtų lengviau ir svoris nekristų sveikatos sąskaita, reikalinga palaikanti ir supratinga komanda, todėl Vilniuje esančios nutukimo gydymo klinikos „CaloryCare“ gydytojai pacientams padeda ne tik suprasti planuojamą procedūrą, galimas komplikacijas, gijimo procesą, tačiau ir pataria kaip gyventi ir maitintis po atliktos operacijos, kad rezultatai išties būtų tokie, apie kokius svajojate.

Laikantis gydytojų rekomendacijų, per pirmus 6 mėnesius po procedūros yra netenkama apie 1 kg per savaitę. Per visą svorio metimo laikotarpį žmonės netenka net 50–60 % perteklinio svorio. „CaloryCare“ klinikos pacientų atsiliepimai visuomet pranoksta gydytojų lūkesčius, kadangi žmonės ne tik susigrąžina sveiką svorį ir gerą savijautą, tačiau ir bendrą gyvenimo džiaugsmą bei pojūtį, kad patys gali keisti ir kontroliuoti savo kasdienybę.

Jeigu ir jūs norite tapti sėkmingai sulieknėjusių „CaloryCare“ pacientų bendruomenės dalimi, susisiekite su mums ir užsiregistruokite konsultacijai, kurios metu galėsite su specialistu aptarti savo individualią situaciją bei susidaryti būtent jums pritaikytą ir individualizuotą gydymo planą. Išdrįskite žengti pirmąjį žingsnį, o „CaloryCare” specialistai pasirūpins sklandžia likusia jūsų kelione.

Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.