Kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų? Skrandžio apylanka

Skrandžio apylanka

Liepos 28, 2022

Nutukimas neretai yra daugelį ligų lydinti ar jas sukelianti patologija. Todėl daugelis, turintys šį sutrikimą, klausia, kaip numesti svorį be didelių pastangų? Nemeluosime, lieknėjimas visiškai be pastangų – neįmanomas.

Tačiau jei konservatyvios gydymo priemonės nepadėjo atsikratyti turimo antsvorio, gali būti svarstoma ir chirurginio svorio mažinimo galimybė. Šiandien dalinamės vienu iš seniausių ir efektyviausių chirurginių svorio mažinimo būdų – skrandžio apylankos operacija. Tai ilgiausiai nutukimo gydyme naudojama skrandžio operacija, kuri yra viena dažniausiai atliekamų svorio mažinimo procedūrų pasaulyje.

Kaip veikia skrandžio apylanka?

Tai laparoskopinė operacija – jai atlikti naudojami nedideli pjūviai pilvo sienoje. Optinės sistemos ir plonų manipuliatorių pagalba pilvo ertmėje atliekami reikiami operaciniai veiksmai.

Operacijos metu viršutinė skrandžio dalis atskiriama nuo likusio skrandžio, suformuojant ~30 ml mažąjį skrandį, todėl į likusią skrandžio dalį maistas daugiau nebepatenka, ji yra tarsi „atjungiama“.

Plonoji žarna perpjaunama ir vienas jos galas sujungiamas su mažuoju skrandžiu. Antra jungtis (anastomozė) suformuojama sujungiant “atjungtą” skrandžio dalį su plonąja žarna, žemiau pirmosios jungties (50–150 cm atstumas tarp jungčių). Todėl skrandžio ir kasos sultys pradeda virškinti maistą vėliau ir dalis jo nepasisavinama – sutrikdomas natūralus virškinimas.

Operacijos eiga

Prieš operaciją:

✔ Apsilankykite pirminėje konsultacijoje pas gydytoją;

✔ Gydytojas nustatys, kokio laipsnio viršsvoris ir supažindins su jums tinkamiausiais svorio mažinimo būdais;

✔ Atliks visus prieš operaciją reikalingus tyrimus;

✔ Įvertins jūsų būklę, parinks gydymo programą ir suderins jūsų procedūros laiką.

Operacija:

✔ Operacijos trukmė – 2–3 val.

✔ Supažindinus su tolimesnėmis gydymo rekomendacijomis, pacientai iš klinikos išrašomi po 2–5 parų.

Po operacijos:

✔ Rekomenduojama dieta – nuo skysto prie įprastinio maisto pereinama per 4–6 sav., dietologas pateikia individualias mitybos rekomendacijas. Skiriami reikalingi papildai ir vitaminai.

✔ Po 1 mėn. turite atvykti pakartotiniam kraujo tyrimui, pooperacinių rezultatų įvertinimui bei tolimesnio svorio mažinimo plano sudarymui.

Skrandžio apylanka: privalumai ir trūkumai

Privalumai:

✔ Laparoskopinės operacijos metu atliekami minimalūs pjūviai, todėl nelieka randų. Taip pat tai ženkliai sutrumpina pooperacinį laikotarpį.

✔ Po operacijos sotumas yra pajuntamas anksčiau, o dėl sutrumpėjusio maisto kelio virškinamuoju traktu pasisavinama mažiau maistinių medžiagų ir kalorijų.

✔ Po operacijos organizme nelieka jokio svetimkūnio, o tai sumažina vėlesnių komplikacijų riziką. Taip pat vėliau nereikalingi papildomi vizitai pas gydytoją.

✔ Tai viena dažniausiai atliekamų bariatrinių operacijų, suteikianti puikius rezultatus. Pacientų atsiliepimai apie šią operaciją – patys geriausi. Apie operacijos rezultatus ir galimas komplikacijas yra sukaupta daugiausiai duomenų.

Trūkumai:

✔ Palyginus su kitomis svorio mažinimo procedūromis, tai – pakankamai invazyvi operacija, nors ir yra atliekama laparoskopiniu būdu. Ši procedūra daug pakeičia žmogaus organizme ir gyvenime: kasdienius mitybos ir elgsenos modelius, gyvenimo būdą bei įpročius. Kiekvieno organizmo reakcija į tokius pokyčius yra individuali.

✔ Operacijos metu yra pakeičiamas ir sutrumpinamas virškinamasis traktas, todėl tai yra sudėtingesnė procedūra nei kiti svorio mažinimo būdai, pavyzdžiui, skrandžio balionas. Taip pat galimos rimtesnės komplikacijos, nei kitų svorio mažinimo procedūrų.

Kiek kainuoja skrandžio apylanka?

CALORYCARE padalinyje Vilniuje skrandžio apylankos operacijos kaina yra kompensuojama pacientams, kurie drausti Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir kuriems diagnozuotas nutukimas bei gretutinės ligos:

✔ Kompensuojama kaina ➡ 1500 Eur.

✔ Pilna skrandžio rezekcijos kaina ➡ 4900 Eur.

CALORYCARE konsultacijas ir paslaugas teikiame vienoje didžiausių privačių klinikų šalyje – „Medicinos diagnostikos ir gydymo centre“, kuriame jus pasitiks patyrusi komanda ir aukščiausi paslaugų teikimo standartai. Registruokitės konsultacijai čia.

Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.