Kada galima pamatyti rezultatą po nutukimą gydančios operacijos?

Nutukimo operacijos

Liepos 19, 2021

Bariatrinė chirurgija – vienas efektyviausių didelio laipsnio nutukimo gydymo būdų. Jis gali būti taikomas žmonėms, kurių KMI (kūno masės indeksas) yra didesnis nei 40 (trečio laipsnio nutukimas) arba didesnis nei 35 (antro laipsnio nutukimas), jei yra sergama bent viena gretutine, dėl antsvorio atsiradusia, liga.

Chirurginis gydymas taikomas tuomet, kai konservatyvus gydymas (dieta, fizinis aktyvumas, medikamentinis gydymas) nesuteikia ilgalaikio efekto. Nutukimą gydančios chirurgijos srityje yra trys standartinės bariatrinės operacijos, padedančios pacientams sumažinti ir išlaikyti svorį:

✔ Vertikali skrandžio rezekcija;

✔ Skrandžio apylankos operacija;

✔ Skrandžio apjuosimas reguliuojama juosta.

Visos šios nutukimą gydančios chirurginės procedūros turi numatomą, didesnio ar mažesnio laipsnio, svorio kritimą.

Per kiek laiko po bariatrinės operacijos nukrenta svoris?

✔ Per pirmąsias 6–8 savaites po operacijos dauguma pacientų netenka apie 10 % perteklinės kūno masės.

✔ Per pirmus 6 mėnesius pacientai netenka apie 40 % antsvorio.

✔ Per pirmuosius metus po operacijos (12 mėn.) pacientai paprastai netenka ~60% antsvorio.

✔ Pacientai gali tikėtis pasiekti bendrą 70-80% perteklinės kūno masės sumažėjimą praėjus 18 mėnesių po operacijos.

Kas dar daro įtaką svorio netekimui po operacijos?

Kaip greitai po bariatrinės operacijos bus netenkama svorio priklauso nuo daugelio socialinių ir kitų aplinkos veiksnių. Kiek iš viso bus netenkama svorio priklauso ir nuo paciento atsidavimo procesui. Atliekant nutukimą gydančią operaciją, pacientams rekomenduojama keisti mitybos įpročius ir didinti fizinį aktyvumą.

Numatomas svorio kritimas gali priklausyti nuo paciento būsenos, patiriamo streso ar miego trūkumo, taip pat nuo genetikos ir lyties. Dėl hormonų moterys yra linkusios prarasti apie 10 % mažiau svorio ir lieknėti lėčiau nei vyrai. Panašu, kad amžius taip pat lemiamas veiksnys netenkant svorio. Jaunų pacientų medžiagų apykaita yra greitesnė, todėl po bariatrinės procedūros jie greičiau netenka svorio.

Ko reikia, kad operacija būtų sėkminga?

Daugeliui pacientų, kurie nesėkmingai bandė gydyti nutukimą konservatyviais būdais arba kurių svoris yra nekontroliuojamas, bariatrinė operacija yra geriausias sprendimas siekiant maksimalaus ir ilgalaikio svorio netekimo. Tačiau rezultatai, kaip ir bet kurio kito gydymo būdo,  priklauso individualiai nuo kiekvieno žmogaus.

Todėl operacijos metodika, taktika, bei technika aptariama su kiekvienu pacientu individualiai, vertinant turimas gretutines ligas bei kitus tinkamiausios operacijos pasirinkimą lemiančius faktorius. Yra atliekami išsamūs tyrimai: pilvo organų echoskopija bei skrandžio endoskopinis tyrimas.

Konsultacijos metu visada bendraujama su pacientu ir pabrėžiama, jog nepaisant pasirinkto gydymo metodo, tai yra tik pagalbinė priemonė nutukimo gydymui. Geriausius ilgalaikius rezultatus pasiekia pacientai, kurie formuoja naujus savo elgsenos įpročius: pakeičia mitybą, reguliariai užsiima fizine veikla ir gyvena sveiką gyvenimo būdą. Kitu atveju, grįžus prie neteisingų valgymo ar gyvenimo būdo įpročių, svoris gali sugrįžti. Jeigu svarstote atlikti nutukimą gydančią operaciją, kviečiame į nemokamą konsultaciją – CALORYCARE komandos gydytojai įvertins jūsų būklę bei pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti. Konsultacijai registruokitės čia ➡ calorycare.lt/registracija/

Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.