Dažniausiai pasitaikantys mitai apie svorio metimą

Dažniausiai pasitaikantys mitai apie svorio metimą

Vasario 7, 2022

Informacijos apie svorio metimą internete – gausu. Tačiau norint tai daryti sveikai ir efektyviai, verta neskubėti ja vadovautis. Tokia informacija ne visada yra pagrįsta, o ja remiantis netgi galima pakenkti organizmui. Dalinamės dažniausiai su svorio metimu susijusiais mitais.

Visos kalorijos yra vienodos

Nors kalorijos suteikia vienodą energijos kiekį, jos kūną veikia skirtingai. Tai priklauso nuo šaltinio, iš kurio jos yra gaunamos. Įvairūs maisto produktai daro įtaką ne tik medžiagų apykaitai, bet ir alkio pojūčiui bei hormoninei sistemai, kuri prisideda prie kūno svorio kontroliavimo. Pavyzdžiui, kalorijos, gaunamos iš vaisių, suteikia didesnį sotumo jausmą nei iš tokių rafinuotų produktų, kaip saldainiai.

Svorio metimas – visada vienodas procesas

Svorio mažinimas yra be galo dinamiškas. Dėl skirtingų priežasčių kai kuriomis savaitės dienomis galima atsikratyti papildomų kilogramų, kitomis – šiek tiek priaugti. Tai, kad svoris svyruoja keliais kilogramais, yra visiškai normalu. Taip gali būti dėl to, kad organizmas yra linkęs kaupti daugiau vandens nei įprastai. Pavyzdžiui, ši situacija dažniau pasitaiko moterims menstruacinio ciklo metu.

Maisto papildai padeda numesti svorio

Papildai svorio metimui gali būti veiksmingi labai retais atvejais. Nors žmonės mano, kad siekti rezultatų jiems padeda naudojami papildai, dažniausiai tai yra placebo efektas. Pradėjus juos gerti yra „užsiprogramuojama“, kad tai bus veiksminga. Tiesa ta, kad net nejausdami žmonės ima daugiau dėmesio skirti mitybai.

Nutukimas susijęs su valios neturėjimu

Nutukimą gali lemti įvairūs veiksniai, kaip ligos, hormonų disbalansas ir kt. Viena iš pagrindinių nutukimo priežasčių gali būti atsparumas alkį kontroliuojančiam hormonui leptinui. Jis išsiskiria po valgio ir smegenims praneša apie sotumo jausmą. Tačiau jei organizmas leptinui yra atsparus, smegenys tai suvokia kaip badavimą. Todėl bandyti sąmoningai valgyti mažiau gali būti sudėtinga ir tai nebūtinai susiję su valios nebuvimu.

Angliavandeniai tukina

Angliavandeniai patys savaime nėra svorio didėjimo priežastis. Priešingai – norint jį sumažinti, svarbi subalansuota mityba, kurioje būtų visų maistinių medžiagų. Svarbiausia vengti angliavandenių rafinuotų grūdų ir cukraus pavidalu.

Pusryčiai – privaloma

Kol kas nėra įrodymų, kad pusryčių valgymas ar praleidimas turėtų įtakos svoriui. Taip pat mitas, kad pusryčiaujant pagreitėja medžiagų apykaita. Geriausia valgyti, kai esate alkani, ir nustoti, kai pajuntate sotumą.

Norint atsikratyti papildomų kilogramų, svarbu žinoti, kaip tai daryti teisingai. Bariatrinės chirurgijos centre CALORYCARE dirba profesionalių gydytojų komanda, kuri padės pasiekti išliekančių rezultatų. Jei manote, kad praverstų specialisto konsultacija, kviečiame užsiregistruoti vizitui.

Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.