Antsvorio mažinimas. Skrandžio balionas – lieknėjimas ne chirurginiu būdu.

Skrandžio balionas

Kovo 17, 2021

Tiek Lietuvoje, tiek Vakarų pasaulyje antsvoris ir nutukimas yra didžiulė, nuolat auganti problema. Vien mūsų šalyje su antsvoriu susiduria apie 58 % 20–64 metų amžiaus vyrų ir 46 % moterų, tad jei viršsvoris kamuoja ir jus, tikrai esate ne vieni. Tačiau pagrindinis klausimas išlieka vienas visiems – kaip numesti svorį sveikai ir išlaikyti rezultatus kiek įmanoma ilgiau? Jeigu jau išbandėte daugybę būdų ir nusivylėte, tačiau esate pasiryžę atsikratyti viršsvorio, jus gali sudominti naujas svorio metimo metodas, kurio pagalba pasiekiami reikšmingi ir tvarūs rezultatai. Tai – skrandžio balionas.

Skrandžio balionas – kas tai?

Skrandžio balionas – apytiksliai 500–700 ml talpos balionas, pripildytas oro arba skysčio ir implantuotas į paciento skrandį. Jo tikslas – užpildyti dalį paciento skrandžio tūrio, kad jam užtektų mažesnio maisto kiekio ankstyvam sotumo jausmui pasireikšti. Taip pat intragastrinis balionas prailgina maisto buvimą ir virškinimą, dėl to sumažėja suvalgomo maisto porcijos, sukuriamas kalorijų deficitas, kuris sąlygoja svorio mažėjimą. Tai – saugus ir efektyvus svorio mažinimo metodas, skirtas pacientams, turintiems antsvorį arba nutukimą. Skrandyje balionas išbūna apie 4–6 mėnesius – per juos daugumai pacientų pavyksta pasiekti puikių rezultatų, kurių kiti metodai (dietos, sportas ar maisto papildai) dažnai neužtikrina.

Kaip balionas atsiduria skrandyje?

Yra keletas pagrindinių skrandžio balionų tipų, kurie implantuojami į skrandį skirtingais metodais:

1) Endoskopinis metodas – senosios kartos intragastriniai balionai. Pastaraisiais metais skrandžio baliono implantacija dažniausiai yra neinvazinė procedūra. Dalies rinkoje esančių intragastrinių balionų implantacijos metu, pacientui taikoma nejautra. Žmogui „užmigus“, tuščias balionas endoskopiniu būdu įvedamas į skrandį ir tik vėliau pripildomas oro arba skysčio. Nors pati procedūra trunka iki pusės valandos, ją reikia kartoti ir intragastrinio baliono pašalinimo metu.

2) „Kapsulės“ metodas – naujosios kartos intragastriniai balionai. Tai naujausias ir saugiausias metodas, kurį medicina gali pasiūlyti šiandien. Šiuo metodu implantuojant intragastrinį balioną netaikoma nei anestezija, nei endoskopinis tyrimas. Pacientas tiesiog nuryja kapsulę užgerdamas vandeniu. Kapsulėje yra skrandžio balionas su pritvirtintu kateteriu. Kai rentgeno tyrimu patvirtinama, kad kapsulė jau yra skrandyje, balionas per kateterį pripildomas skysčio ir pakartojamas rentgeno tyrimas norint įsitikinti, kad balionas užpildytas pilnai. Įsitikinus kateteris saugiai ištraukiamas, o balionas lieka paciento skrandyje 4 mėnesius, po kurių jis savaime išsileidžia ir natūraliai pasišalina su suvalgomu maistu.

Ką daryti, kai jau turite balioną?

Daugelyje klinikų pacientams implantuojami skrandžio balionai ir po šios procedūros jie tiesiog išleidžiami namo be naudingų patarimų ar priemonių, kurie būtini norint atsikratyti antsvorio ir išsaugoti pasiektus rezultatus. Inovatyvus dietologijos ir nutukimo gydymo centras „Calorycare“ Vilniuje taiko kiek kitokį svorio mažinimo metodą, kuris gali padėti pasiekti maksimalių rezultatų.

Čia siūlomas ne tik skrandžio balionas, bet ir su juo taikoma 6 mėnesių ELIPSE™ programa, kurios metu pacientus lydi profesionalių gydytojų komanda.

Kas yra „ELIPSE“ programa ir kodėl ji veikia?

ELIPSE™ programa yra sudaryta iš daugelio svorio metimui ir sveikatingumui būtinų komponentų. Jos metu ne tik implantuojamas skrandžio balionas, mažinantis suvartojamo maisto  kiekį, bet ir integruojama pagal paciento poreikius pritaikyta medikų komandos pagalba, taip pat pacientų pažangai sekti reikalingos tokios priemonės kaip svarstyklės, išmanus laikrodis ir speciali aplikacija. Programos metu „Calorycare“ specialistai padeda sukurti sveikos gyvensenos įpročius, padedančius išlaikyti ir tobulinti rezultatus, kurie pasiekiami su skrandžio balionu.

Multidisciplininė medikų komanda padeda formuoti gerus valgymo įpročius, rasti optimalų fizinio aktyvumo modelį ir modifikuoti elgseną bei motyvaciją. „Calorycare“ klinikoje su pacientais dirba dietologai, chirurgai, radiologai ir psichoterapeutai. Turėdami omenyje, kiek daug pastangų kainuoja svorio metimas, šie specialistai kiekvienam pacientui skiria individualų dėmesį ir pritaiko metodus, atsižvelgdami į tai, kokios yra jo galimybės.

Visapusiškos ELIPSE™ programos dėka, 95 % pacientų numestą svorį išlaiko mažiausiai metus po programos, o per 4 mėnesius su skrandžio balionu jiems pavyksta atsikratyti vidutiniškai 14 % kūno masės. Tokių rezultatų galite pasiekti ir jūs, tad kviečiame susisiekti su mumis ir susitarti dėl pirmosios konsultacijos.

Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.