6 priežastys, kodėl metant svorį gali prireikti gydytojo pagalbos

CALORYCARE komanda

Spalio 18, 2021

Nusprendėte, kad atėjo laikas sumažinti antsvorį? O gal jau bandėte tai padaryti savarankiškai, tačiau prarasti kilogramai sugrįžo atgal? Bet kuriuo atveju, prieš pradedant griežtą dietos ar mankštos programą, rekomenduojama pasitarti su bendrosios praktikos gydytoju, gydytoju dietologu arba bariatrijos chirurgu.

Jei vieniems pacientams pavyksta savarankiškai sumažinti svorį, kitiems tai gali sukelti pavojingą jų sveikatai būklę. Kokiais atvejais prieš pradedant mažinti svorį reikėtų apsilankyti pas gydytoją? ⬇

1. Kūno masės indeksas didesnis nei 30

Viena iš priemonių, kurią gydytojai naudoja kūno svorio optimalumui nustatyti – kūno masės indeksas (KMI). Jis yra apskaičiuojamas matuojant kūno svorį ir dalijant jį iš ūgio kvadratu. Daugelyje svetainių internete galite apskaičiuoti savo KMI – tai padės suprasti, ar turite antsvorio arba sergate nutukimu:

✔ Nuo 18,5 iki 24,9 – normalus svoris;
✔ Nuo 25,0 iki 29,9 – antsvoris;
✔ Daugiau nei 30,0 – nutukimas.

Nutukimas dažnai sukelia kitas lėtines gretutines ligas, todėl juo sergantiems pacientams yra rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją. Jis padės sumažinti svorį bei gydyti nutukimo sukeltas gretutines ligas.

2. Papildomi sveikatos sutrikimai ar ligos

Pradėjus mažinti svorį, jūs turite pakeisti savo mitybą. Kai kuriems žmonėms tai gali sukelti bendrą organizmo šoką – ypač turintiems kitų sveikatos sutrikimų, darančių įtaką mitybai ar medžiagų apykaitai. Tokiais atvejais yra rekomenduojama su gydytojų pagalba sudaryti individualius mitybos planus.

Pavyzdžiui, jeigu žmogus serga 2 tipo cukriniu diabetu, jo mitybos planas turi būti sudarytas atsižvelgiant į cukraus kiekį kraujyje. Pacientams, sergantiems širdies ligomis ir norintiems sumažinti svorį, taip pat rekomenduojama aptarti savo dietą su gydytoju.

3. Nesugebėjimas kontroliuoti apetito

Kai kurie žmonės negali kontroliuoti savo apetito ir dėl to nuolat persivalgo. Dažnai to priežastys slypi emocijose. Kovojantys su emociniu valgymu, turėtų kartu dirbti ne tik su gydytoju dietologu, bet ir psichiatru. Turint nesveiką santykį su maistu, savarankiškai sumažinti svorį yra itin sudėtinga.

4. Nesėkmingi bandymai mažinti svorį

Jei jau bandėte mažinti svorį, apriboję suvartojamų kalorijų kiekį ir padidinę fizinį krūvį, tačiau nesėkmingai – laikas kreiptis į gydytoją. Nesėkmės priežastys gali slypėti hormonų disbalanse, skydliaukės sutrikimuose, o galbūt nuolat patiriamame strese ar depresijoje. Tik su gydytojų pagalba galite tai išsiaiškinti ir atrasti jums tinkamus svorio mažinimo būdus.

5. Receptinių vaistų vartojimas

Vartojantiems receptinius vaistus, prieš pradedant mažinti svorį rekomenduojama konsultuotis su gydytoju. Jis patars, kokia mitybos ir mankštos programa būtų jums tinkamiausia. Kai kurie vaistai gali daryti įtaką svorio didėjimui arba mažėjimui. Gydytojas gali koreguoti jūsų gydymą bei vartojamus vaistus taip, kad tai duotų geresnius svorio mažinimo rezultatus.

6. Svorio mažinimo operacija ir vaistai

Jei svarstote apie medikamentinį arba chirurginį svorio gydymą, konsultuokitės su tų sričių gydytojais ir bariatrijos chirurgais. Jie įvertins kūno masės indeksą (KMI) bei bendrą sveikatos būklę ir nustatys, ar jums yra tinkamas chirurginis arba medikamentinis gydymas.

Savo aplinkoje mes susiduriame su sėkmės atvejais, kai žmonėms pavyksta sumažinti svorį savarankiškai laikantis mitybos ir sporto režimo. Kai kurie jų išlaiko šį režimą bei norimą svorį. Tačiau kitiems tai gali būti neveiksminga, todėl tokiais atvejais efektyviausia svorį mažinti pagal gydytojų specialistų rekomendacijas. Jei svarstote apie svorio mažinimą chirurginiu būdu, kviečiame konsultuotis su CALORYCARE bariatrijos gydytojais. Registruotis galite čia.

Sužinokite mūsų naujienas,
gydytojų patarimus ir akcijas pirmieji

Norite pradėti pokyčius?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir CALORYCARE komandos gydytojai įvertinę jūsų būklę pasiūlys geriausią ilgalaikį sprendimą svoriui mažinti.